Başkanın Mesajı

Baskan_2018

BAŞKANIN MESAJI

Sevgili hemşehrilerim;
Mart 2014’te göreve başladığımız günden itibaren tek gayemiz, Marka Şehir Elazığ. Bu gaye doğrultusunda şehrimizde yaşayan her bir bireyin kaliteli bir yaşam sürmesi için ekibimizle, canla başla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Dört bin yıllık medeniyete mensup şehrimizde kalıcı ve şehre değer katacak projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başladık. Asla sadece bugün için çalışmadık. Attığımız her adımda, on yıllar sonrasını düşünerek hareket ettik.
Şehrimizin parlayan yıldızı, yeni yaşam merkezi Kültür Park’ı, Galericiler Sitesi’ni hizmete sunarken, çöpten enerji üretimi gibi şehrimize pozitif değer katan projelerimizi de hayata geçiriyoruz. Medeniyet yollardan başlar düşüncesiyle, şehrimizi 6 şeritli caddelerle tanıştırdık, tek şeritli bir çok yolumuzu çift şerit olarak düzenledik. Yaptığımız çalışmalarla bu şehrin 40 yıldır çözülemeyen sorunu Şorşor Deresi, sorun olmaktan çıkıyor.
Her çalışmamızın odağına ‘insanımızı’ yerleştirdik ve sosyal dokuya katkı sağlayan ALO 188 ücretsiz cenaze hizmeti ve havayoluyla ücretsiz cenaze nakil hizmetini hayata geçirerek, en zor günlerinde ilk andan son ana kadar hemşehrilerimize destek sağlıyoruz. Bu şehirde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yalnız olmadıklarını gösteren ve kültürümüzün en önemli misyonları arasında yer alan ‘veren elle, alan eli buluşturan’ Hayır Çarşı’nı hizmete sunduk. Toplumun temeli olan ailelerimizi güçlendirmek adına Aile Psikolojik Danışma Merkezimizi hizmete sunduk.
Değindiğimiz birkaç örnek çalışmamızın yanı sıra yepyeni projelerimize ilişkin çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Şehrimizin geleceği adına önemli projelerden biri olan Bosna Hersek Bulvarı Alt Geçit ve Peyzaj Projesi çalışmalarını başlattık. Türkiye’ye örnek olacak nitelikteki Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevinin temelini attık, çalışmalar devam ediyor. Şehrimize nefes aldıracak Zafran Mesire alanı ve Cip Barajı Mesire alanı dönüşüm çalışmalarını başlattık.
Toplu taşımacılıkta yeni bir dönemi başlatıyoruz ve şehrimizi ELBÜS’le buluşturuyoruz.
Harput en büyük mirasımızdır. Geçmişi geleceğe taşımak için, Harput’un sahip olduğu misyonuna ulaşması için Koruma Uygulama Denetim Büromuz çalışmalarını başlattı. Şehrimizin imar sorunun çözümü amacıyla, köklü değişiklikler getiren yeni İmar Revizyon Planı hazırlık çalışmalarımız sürüyor. Bugüne kadar hiç kimsenin telaffuz dahi etmediği alt yapı çalışmalarını başlatacağız ve bu noktada şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırıma imzamızı atacağız.
Kıymetli hemşehrilerim;
Türkiye 2023 hedefine doğru yolculuğunu sürdürürken, bizler de şehrimizde bu büyük heyecana ortak olarak, şehrimizin geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hep birlikte Yeni Elazığ için çalışacağız ve attığımız her adımla, şehir ve insanımız kazanacaktır.
Siz değerli hemşehrilerimizin desteğiyle, sevdamız Elazığ, düsturumuz hizmet.
Biz Çalışıyoruz Herşey Yeni Elazığ İçin
Mücahit YANILMAZ
ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI